SIT1602BC-71-33S-20.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-71-33S-20.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 20PPM, 3.3V, 2
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-71-33S-20.000000G SiTIME
    SIT1602BC-71-33S-20.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-71-33S-20.000000G is described as 20 TO 70C, 2016, 20PPM, 3.3V, 2. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    View
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC