SIT1602BC-71-30S-74.175824G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-71-30S-74.175824G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 20PPM, 3.0V, 7
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-71-30S-74.175824G SiTIME
    SIT1602BC-71-30S-74.175824G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-71-30S-74.175824G is described as 20 TO 70C, 2016, 20PPM, 3.0V, 7. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    View
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM