SIT1602BC-71-28N-77.760000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-71-28N-77.760000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.8V, 7
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-71-28N-77.760000G SiTIME
    SIT1602BC-71-28N-77.760000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-71-28N-77.760000G is described as 20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.8V, 7. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE