SIT1602BC-71-28E-50.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-71-28E-50.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.8V, 5
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-71-28E-50.000000G SiTIME
    SIT1602BC-71-28E-50.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-71-28E-50.000000G is described as 20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.8V, 5. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"