SIT1602BC-71-25E-65.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-71-25E-65.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.5V, 6
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-71-25E-65.000000G SiTIME
    SIT1602BC-71-25E-65.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-71-25E-65.000000G is described as 20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.5V, 6. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE