SIT1602BC-71-25E-14.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-71-25E-14.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.5V, 1
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-71-25E-14.000000G SiTIME
    SIT1602BC-71-25E-14.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-71-25E-14.000000G is described as 20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.5V, 1. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE