SIT1602BC-71-18S-66.666600G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-71-18S-66.666600G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 20PPM, 1.8V, 6
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-71-18S-66.666600G SiTIME
    SIT1602BC-71-18S-66.666600G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-71-18S-66.666600G is described as 20 TO 70C, 2016, 20PPM, 1.8V, 6. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    View
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"