SIT1602BC-31-33S-10.000000Y SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-31-33S-10.000000Y
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 5032, 20PPM, 3.3V, 1
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-31-33S-10.000000Y SiTIME
    SIT1602BC-31-33S-10.000000Y is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-31-33S-10.000000Y is described as 20 TO 70C, 5032, 20PPM, 3.3V, 1. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"