SIT1602BC-31-18S-60.000000Y SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-31-18S-60.000000Y
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 5032, 20PPM, 1.8V, 6
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-31-18S-60.000000Y SiTIME
    SIT1602BC-31-18S-60.000000Y is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-31-18S-60.000000Y is described as 20 TO 70C, 5032, 20PPM, 1.8V, 6. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD