SIT1602BC-11-XXN-35.840000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-11-XXN-35.840000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2520, 20PPM, 2.25V-3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-11-XXN-35.840000G SiTIME
    SIT1602BC-11-XXN-35.840000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-11-XXN-35.840000G is described as 20 TO 70C, 2520, 20PPM, 2.25V-3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"