SIT1602BC-11-30N-25.000625G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-11-30N-25.000625G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2520, 20PPM, 3.0V, 2
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-11-30N-25.000625G SiTIME
    SIT1602BC-11-30N-25.000625G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-11-30N-25.000625G is described as 20 TO 70C, 2520, 20PPM, 3.0V, 2. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    View
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE