SIT1602BC-11-30E-66.666000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-11-30E-66.666000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2520, 20PPM, 3.0V, 6
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-11-30E-66.666000G SiTIME
    SIT1602BC-11-30E-66.666000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-11-30E-66.666000G is described as 20 TO 70C, 2520, 20PPM, 3.0V, 6. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"