SIT1602BC-11-25E-54.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-11-25E-54.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2520, 20PPM, 2.5V, 5
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-11-25E-54.000000G SiTIME
    SIT1602BC-11-25E-54.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-11-25E-54.000000G is described as 20 TO 70C, 2520, 20PPM, 2.5V, 5. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET 6.876 X 4.876"
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"