SIT1602BC-11-25E-40.500000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-11-25E-40.500000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2520, 20PPM, 2.5V, 4
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-11-25E-40.500000G SiTIME
    SIT1602BC-11-25E-40.500000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-11-25E-40.500000G is described as 20 TO 70C, 2520, 20PPM, 2.5V, 4. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB METAL BRACKET
    View
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE