SIT1602AI-22-33E-54.000E SiTIME
  • Part Number: SIT1602AI-22-33E-54.000E
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: OSC XO 3.3V 54MHZ OE
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602AI-22-33E-54.000E SiTIME
    SIT1602AI-22-33E-54.000E is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602AI-22-33E-54.000E is described as OSC XO 3.3V 54MHZ OE. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    View
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA