MVT040A0X3-SRPHDZ GE Critical Power
  • More about MVT040A0X3-SRPHDZ GE Critical Power
    MVT040A0X3-SRPHDZ is manufactured by GE Critical Power and is categorized in the DC/DC Converters category. MVT040A0X3-SRPHDZ is described as DC/DC CONVERT 0.45-2V 40A 80W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by GE Critical Power
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE