ATA016A0X43-SR GE Critical Power
  • More about ATA016A0X43-SR GE Critical Power
    ATA016A0X43-SR is manufactured by GE Critical Power and is categorized in the DC/DC Converters category. ATA016A0X43-SR is described as CONVER DC/DC 0.75 5.5V @ 16A SMD. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM